Особливості прання спецодягу на харчових підприємствах полягають у дотриманні низки вимог до тканини, крою та миючих засобів. Стандарти HACCP покликані підтримувати безпеку харчових продуктів, тому спецодяг є важливою складовою програми HACCP. А власна пральня на підприємстві допоможе вирішити завдання чистоти.
Через брудний одяг продукти можуть отримати додаткові забруднення, це безпосередньо пов’язане з безпекою продукції. Чистота та гігієна одягу на підприємстві має відповідати загальним вимогам системи HACCP.
Оптимальний склад для довгострокової служби та ефективного прання – це 65% поліестер та 35% бавовна. Тканина з таким складом гігієнічна, легко переться, не дає усадки, довговічна. Рекомендуємо зробити тестове прання за рекомендованих температур зразка перед покупкою партії спецодягу.
Виробники текстилю для пошиття спецодягу мають спеціальний асортимент тканин для сегмента харчової промисловості. Тканина повинна мати техпаспорт з інформацією про температурний режим прання та прасування, інформувати про можливість використання відбілювачів та дезінфектантів.
Тканина, з якої пошитий спецодяг, повинна мати сертифікат (ISO, DIN). Якщо тканина пофарбована алергенними фарбами, це становить небезпеку для персоналу та продукції. Тканина європейського виробництва завжди має необхідні сертифікати, які гарантують безпеку та гіпоалергенність матеріалу.
Професійне прання за певних умов забезпечить збереження технічних характеристик тканини, а спецодяг прослужить тривалий термін. Температура прання залежить від ступеня забруднення та від складу тканини:
– Бавовна та суміші – прання при +60˚С (для кольорових тканин не можна використовувати хлорні відбілювачі, кисневий відбілювач цілком справляється із завданням)
– Поліестер перуть при температурі до +60˚С
– Спецодяг з логотипами та принтами перуть при температурі до +40˚С
– При пранні мембранних тканин суворо дотримуйтесь інструкцій, тут потрібен делікатний підхід та використання спеціалізованої рідкої хімії
– Тканина з водовідштовхувальними властивостями переться при температурі до +40˚С. Переважно використовуйте спеціальні засоби для відновлення водовідштовхувальних властивостей.
– Синтетичний трикотаж переться за низької температури до 30˚С
Швидкість віджиму наприкінці циклу прання не має перевищувати 500- 800 об/хв, залежно від типу тканин. Тому для прання спецодягу, як правило, використовують пральні машини із середнім віджимом.
На будь-якому харчовому підприємстві гігієна є основним пріоритетом. Спецодяг переться щодня або в міру забруднення. Все залежить від суворості вимог та специфіки виробництва.
Телефонуйте 0800 75 00 09 (безкоштовно по Україні). Хіміки-технологи з Лондрі Сервіс дадуть корисні поради та рекомендації. У нас великий, багаторічний досвід боротьби з різними забрудненнями при пранні спецодягу. Ми допоможемо досягти результату при пранні таких складних забруднень як жир та кров.