mail icon
info@prof.ua
phone icon
0800 75 00 09
youtube icon

Це питання, яке завжди ставить собі власник ресторанного/готельного комплексу, СПА центру або будь-якого іншого об’єкта, де плануються відкриття пральні. Переваги власної пральні очевидні, ми навіть створили окремий розділ «Готові рішення», присвячений цій темі. Але коли необхідно купити обладнання для невеликої пральні, деякі власники бізнесу віддають перевагу недорогим побутовим машинам. На ринку є й побутові моделі дорожчі, які популярні виробники побутової техніки намагаються позиціонувати як професійні.

Чому професійні машини кращі за побутові?

Професійні пральні машини мають характеристики, які виправдовують вищу ціну. У середньостроковій перспективі різниця у ціні нівелюється, що робить такі машини вдалою інвестицією.

Основні характеристики професійних машин

Швидке нагрівання води

Професійна пральна машина не побутова

На всіх професійних пральних машинах встановлені потужні нагрівальні елементи (ТЕНи), 5 кВт та більше. Швидке нагрівання води дозволяє здійснити повноцінний цикл прання за 40-60 хвилин, залежно від обраного температурного режиму. Швидке нагрівання та прання у воді потрібної температури забезпечують максимальну ефективність миючих засобів та високу якість.

Побутові машини також мають режим «Експрес прання» на 40 хвилин. Але зі слабенькими ТЕНами, вода за цей час ледве встигає нагрітися до 40°С, а миючі засоби не встигають “попрацювати” та зливаються в каналізацію. Ви отримуєте щось на зразок полоскання з пральним порошком, низьку якість і через прання у такому режимі біла білизна починає набувати сірого відтінку.

Витривалість до тривалих навантажень

Професійні пральні машини мають тривалий ресурс, здатні працювати у 2-3 зміни, що ніяк не впливає на гарантійний термін обладнання. Одна машина завантаженням 10 кг має середню продуктивність до 100 кг/зміну. Для досягнення такої продуктивності знадобиться кілька побутових машин, а також більше персоналу. На додаток до цього середній термін служби професійної моделі становить 10-15 років, побутова машина за інтенсивної експлуатації протягне 6-12 місяців.

Ремонтопридатність

Ще один сильний бік професійних моделей. Професійна пральна машина купитиКомплектуючі не тільки мають тривалий термін служби, вони завжди є на складі та можуть бути швидко замінені. З побутовою технікою все інакше, крім тривалих термінів поставки запчастин (в т.ч. гарантійних), часто відбувається заміна цілих блоків і ремонт у багатьох випадках економічно недоцільний.

Функціонал

Не треба переплачувати за надлишковий функціонал. Ви можете купити професійну машину, яка пропонуватиме до 10 популярних програм (наприклад, у пральню самообслуговування) або вибрати модель з повністю програмованим мікропроцесором для роботи в режимі аквачистки, прання пуховиків тощо.

Автоматизація роботи

Підключення дозатора рідких миючих засобів до професійної машини дозволить вам оптимально використовувати хімію та отримати високу якість прання. Спроби виробників побутової техніки випускати машини з пристроями дозування звелися до простою автоматичної подачі миючого. Професійний дозатор може бути 4-6 компонентним, що передбачає використання основного миючого, підсилювача прання, відбілювача та кондиціонера. Використовуючи такий дозатор, можна створити до 10-15 програм прання (аквачистки) для різних ступенів забруднення білизни.

Як визначити за технічними характеристиками це є побутова машина (нехай навіть з великим об’ємом барабана) або професійною?

У цій таблиці ми спробували вказати на головні відмінності між професійною та побутовою технікою.

Характеристики Побутова машинаПрофесійна машина
Завантаження8-17 кг8-13 кг
Потужність нагрівудо 2,5 кВт5-6 кВт
Внутрішній барабанн/ж стальн/ж сталь
Зовнішній барабанпластикн/ж сталь
Підключення гарячої водинема/іноді єобов'язково є
Підключення до електромережі220/1/50рекомендовано 380/3/50, можливо 220/1/50

Побутові пральні машини часто позиціонують як машини більшого завантаження, ніж їх реальний об’єм. Як визначити реальне завантаження машини? Завантаження в кілограмах – це 1/10 об’єму барабана у літрах, наприклад машина з об’ємом барабана 100 літрів має завантаження 10 кг.

Тепер кілька слів про сушильні машини для білизни. Тут подібна історія, але слід додати, що всі побутові сушки мають високий рівень шуму та вкрай низьку продуктивність (потужність ТЕНів буде в 2-3 рази нижча за професійну), що впливає на час сушіння. Наприклад, махрові рушники можуть сушитися до 3,5 годин.

Окрім професійних та побутових моделей на ринку є й промислові машини. У таких машин завантаження 18, 22, 25 кг та більше, до 100 кг сухої білизни. Телефонуйте! Допоможемо підібрати оптимальне рішення.