Прання є важливою частиною життя більшості людей. Попит на чистий одяг завжди є. Зрештою, не кожен має власну пральну машину та сушильну машину або час (чи бажання) самостійно прати одяг. Це робить відкриття бізнесу в пральній галузі чудовим варіантом для підприємців-початківців.
Звичайно, в теорії все це звучить непогано, але що потрібно для відкриття власного бізнесу?
Можливо, ви прагнете відкрити свої двері якнайшвидше, але знайдіть час для планування та організації, щоб забезпечити успішний старт.
Розглянемо кілька бізнес-форматів пралень, про які вам варто знати, перш ніж прийняти рішення.
Підприємства з прання найбільш популярні в районах із великою кількістю багатоквартирних будинків або там, де люди не обов’язково мають власні пральні машини. Ви можете відкрити пральню самообслуговування, яка дозволить клієнтам приходити та прати білизну на ваших машинах. Також ви можете запропонувати послуги прання та складання, де клієнти можуть залишити свою білизну, а потім забрати її, коли вона буде готова. Такий формат передбачає оплату послуги за кілограм чи оплату за оренду машини.
Ви також можете запропонувати всі ці послуги своїм клієнтам. Це може бути не лише звичайне прання, але й базова аквачистка пуховиків, плащів, светрів, штанів, пледів, ковдр та ін. Такий формат передбачає оплату послуги за одиницю одягу.
Подивіться, які види пралень є в певному районі, проведіть опитування місцевих жителів або дізнайтеся, який тип попиту існує на ваш можливий бізнес. Ця інформація допоможе вам вирішити, який тип пральні буде найкращим для вашого регіону.
Однією з найцікавіших частин є вибір назви підприємства. Подумайте про всі розумні, помітні назви, які ви можете придумати, але переконайтеся, що вони також описують ваш бізнес, запам’ятовуються та легко вимовляються.
Коли у вас є ідеї, ви можете перевірити, чи назва вашої компанії доступна в Інтернеті, в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), в Національному органі інтелектуальної власності – державній організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
Ще одне рішення щодо вашої пральні, яке вам доведеться прийняти на ранній стадії, це те, яку юридичну особу ви оберете для юридичної структури свого бізнесу. Вибір правильного суб’єкта господарювання має вирішальне значення, оскільки це впливає на те, як ви будете сплачувати податки, з яким типом клієнтів будете працювати і який тип оподаткування цікавить ваших клієнтів.
Ви можете розпочати свій бізнес як товариство з обмеженою відповідальністю, платник ПДВ або як приватний підприємець зі сплатою фіксованого податку чи ін.
Тепер, коли ви визначилися з типом юридичної особи, назвою підприємства та бізнес-ідеєю, ви можете розпочати написання свого бізнес-плану. Він надасть вичерпний огляд, стратегію і тактику ведення бізнесу, щоб він став прибутковим.
Ви можете написати свій бізнес-план самостійно або скористатися шаблоном бізнес-плану, щоб спростити процес.
План має включати резюме та інформацію про тип бізнесу, який ви хочете розпочати, включаючи структуру та ключових співробітників. Він також повинен включати аналіз ринку. Цей аналіз має показати, що у вашому регіоні є високий попит на пральні, а також окреслити будь-яких конкурентів, хто є вашим цільовим клієнтом тощо.
Ваш план також має включати фінансову інформацію, детальну інформацію про те, звідки ви отримуєте стартовий капітал, чи будете шукати додаткове фінансування, а також прогнози того, коли, на вашу думку, ви дійсно почнете заробляти гроші на своєму новому бізнесі.
Наступним кроком є вивчення того як почати реєстрацію бізнеса.
Реєстрація – дуже відповідальний етап. Перед реєстрацією слід проконсультуватись і з юристом, і з бухгалтером. Юридично бізнес починається з державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Підприємницька діяльність може здійснюватися фізичною особою – підприємцем або юридичною особою (у формі приватного підприємства, повного товариства, командитного товариства, товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерного товариства, через іноземне представництво тощо). Від правильного вибору організаційно-правової форми залежить організація та ведення бізнесу.
Розвиток сервісів електронних послуг дозволяє зареєструватись у режимі он-лайн через портал Дія: Державні послуги он-лайн.
Ще один важливий крок — це налаштувати фінансові рахунки вашого бізнесу. Вам потрібно буде відкрити розрахунковий рахунок для бізнесу в банку. Розглядайте банки, чиї філії знаходяться у зручних для вас місцях. Також важливу роль відіграє кредитна політика банку, що, можливо, знадобиться вам у подальшій діяльності.
На цьому етапі ви виконали більшу частину закулісної роботи, необхідної для того, щоб дізнатися, як почати пральний бізнес.
Пошук приміщення надзвичайно важливий для вашого бізнесу.
Майте на увазі, що пральня потребує спеціальних підключень до водопроводу та стоків — або структурних елементів для їх додавання — що матиме певну вартість. Скільки коштує відкрити пральний бізнес, залежить від кількох факторів, але знайте, що ваш фізичний простір, швидше за все, буде великою інвестицією.
Коли справа доходить до справи, важливо знайти правильний простір, але не менш важливо переконатися, що він знаходиться в правильному місці.
Для пральні самообслуговування важливо, щоб ви були зручно розташовані поблизу цільової аудиторії.
Для комерційної пральні – там, де найдешевша оренда, зручна логістика та ін.
Дозволи, необхідні для ведення прального бізнесу, залежать від типу пральні та органів місцевого самоврядування, де ви працюватимете. Вам доведеться спілкуватись з пожежною інспекцією, комунальними службами, службою охорони праці. У випадку побудови чи реконструкції приміщення – з проектантами та БТІ.
Одночасно з пошуком приміщення варто запустити пошук необхідного обладнання.
Для пральні самообслуговування можна придбати від 2 і більше пральних машин і стільки ж сушильних машин. Наприклад, це можуть бути Speed Queen 10 кг або Danube 10 кг. До машин можна підключити автоматичні дозатори миючих, що забезпечить точне дозування та якісне прання, а також буде додатковим джерелом заробітку.
Для комерційної пральні важливий ґрунтовний аналіз ваших перспективних клієнтів та тих обсягів, які ви плануєте прати. Саме за результатами такого аналізу ви зможете визначитись із завантаженням пральних машин, шириною прасувального катка чи каландру, необхідністю прасувальних столів, кількістю візків для брудної та чистої білизни. Інше важливе обладнання для пральні: камери спостереження, дозатори для мила.
Обладнання для прання буде вашими найбільшими витратами, окрім оренди чи купівлі приміщення.
Нарешті ви дійшли до останнього кроку того, як розпочати пральний бізнес. На цьому етапі ви готові приймати клієнтів.
Чудовий спосіб для пралень самообслуговування – це рекламувати свій бізнес у місцях, де ваші цільові клієнти люблять часто бувати. Наприклад, якщо значну частину ваших клієнтів складають студенти, ви можете роздавати рекламні листівки в популярних кав’ярнях чи барах. Для розширення кола клієнтів комерційних пралень важливе залучення корпоративних клієнтів, де свою роль грають особисті зустрічі.
Дотримання найкращих практик SEO також є обов’язковим, оскільки сьогодні багато людей шукають в Інтернеті нові підприємства. Подбайте про те, щоб вашу компанію було легко знайти в Інтернеті, створивши зручний веб-сайт, на якому має бути вказана основна інформація про компанію, як години роботи, адреса вашої компанії та контактна інформація.
Ви також захочете переконатися, що ваш бізнес має добру репутацію. Відповідайте на всі відгуки своїх клієнтів, незалежно від того, позитивні вони чи негативні.